Нещодавно, 11 жовтня 2016 року, представники ГУ СБУ АРК та ЦА СБУ розкрили схему постачання соляного концентрату з території Херсонської області до окупованого Криму. Схема була викрита набагато раніше, однак представники СБУ показали її розкриття залучивши до спецоперації журналістів та представників влади.

Із Сивашу, ПАТ «Бром» та ВАТ «Кримський содовий завод», що знаходяться на території окупованого Криму відбирають сировину для свого виробництва. Кутаранська дамба, по якій проходить лінія розмежування окупованої території і Херсонської області, відділяє Західний Сиваш від Середнього і саме, на тій території, що відноситься до Херсонської області, СБУ викрила насосну станцію, яка перекачувала соляний концентрат на окуповану територію.
Концетрат у Західному Сивашу багатший на мінерали і найбільш придатний для виробництва, але він вміщує замало води, яка розбавляє соляні залежі. В приміщенні в якому знаходяться електромотори, що перекачували сировину, працювало 5 осіб, усі вони місцеві. Як довго працювала ця схема, поки що невідомо, однак судячи із безперебійної роботи двох заводів, ця схема була організована одразу ж після окупації Криму. Заводам “Бром” та “Содовий” вкрай необхідна сировина з території Херсонської області.

Організувати таку схему в Україні непросто і для цього необхідні високі зв'язки у деяких органах. Знайти осіб причетних до незаконного перекачування сировини до окупованої території було досить непросто, але нам це вдалося.

Наразі, з приводу незаконного постачання до окупованого Криму сировини, розпочате слідство, яке має встановити усіх осіб, причетних до цього злочину. Тож, слідкуватимемо за перебігом слідчого процесу, і подивимось, чи знайде воно винуватих. Непоміченим не має залишитись і той факт, що місцеві робітники, які працювали на насосній станції, знали чим займаються, так само, як і знали усі місцеві жителі села Василівка Новотроїцького району. Без відома органів місцевої влади такий бізнес навряд чи б працював.

Бізнес з окупованим Кримом продовжується і переходить з одних форм у інші, з часом змінюються лише схеми, але у цьому довгому бізнес-ланцюжку продовжують залишатися одні й ті ж особи, маючи вагому підтримку державних чиновників, що корумповано знищують країну та потурають потребам окупанта.
Рустам Авдєєв, радіо «Куреш»

http://www.kuresh.info/smachniy-retsept-zradi-ropa-sivashu-lapsha-ta-trohi-krimskogo-biznesu.htm