На сьогоднішній день виникла нова загроза для всіх видів пальм на ПБК через появу небезпечного шкідника — червоного пальмового довгоносика. Батьківщина цього шкідника — Африка, де пальми ростуть в достатку.
Простежуючи витоки виникнення «епідемії довгоносиків» на Південному березі Криму (ПБК), слід виділити період після проведення Олімпіади в м.Сочі. Хворі пальми для Олімпіади імовірно були завезені з Італії, куди спочатку потрапили з Африки. Подальше поширення шкідника на ПБК почалося з моменту висадки вже хворих рослин на кордоні Алупки і Сімеїзу. У даних населених пунктах спостерігається масова загибель китайських віялових пальм. Профільні фахівці Нікітського ботанічного саду — Національного наукового центру визначили причину загибелі пальм і рекомендують видаляти загиблі рослини щоб уникнути поширення шкідника, т. К. Під загрозою загибелі всі пальми на ПБК.

У зв'язку зі стрімким поширенням шкідників, пальми одного з найкрасивіших місць парку-пам'ятника садово-паркового мистецтва «Алупкінський» — пальмової алеї, загинули. Ці події послужили причиною видалення загиблих примірників китайських віялових пальм на підставі дозволу № 66 від 17 січня 2019 року, виданого Міністерством екології та природних ресурсів РК.

За підсумками методради в Алупкінському палацово-парково музеї-заповіднику було прийнято рішення про поетапної реконструкції Пальмової алеї. В рамках реконструкції на території Пальмової алеї будуть висаджені в'юнкі троянди на період 2-3 роки.

Саме протягом цього періоду профільними фахівцями Нікітського ботанічного саду буде вивчена біологія (життєвий цикл) шкідника і розроблені методи боротьби з ними. Результатом стане здійснення останнього етапу реконструкції Пальмової алеї і нові екземпляри пальм зможуть знову радувати гостей парку.

Реконструкция пальмовой аллеи