Реставраційні роботи, що проводяться на території Бахчисарайського заповідника, можуть закінчитися руйнуванням головного корпусу Ханського палацу. Про це 5 листопада повідомили в прес-службі Міністерства культури України.

За інформацією чиновників, під час демонтажу черепиці та старовинних дубових балок з Великої Ханському мечеті були пошкоджені розписи 18-го століття. Окрім того, повідомляє міністерство, на фасаді будівлі з'явилися тріщини й обвалилась штукатурка, а ремонт проводять робітники, які не мають досвіду в сфері реставрації. За словами підконтрольного Кремлю голови Криму Сергія Аксьонова, на ці роботи виділили понад півтора мільярди рублів.
Кримський історик Гульнара Бекірова наводить невтішні спостереження анонімного фахівця з Криму, який встиг оцінити перебіг ремонтних робіт у Ханському палаці.

Підрядником виступає будівельна компанія «Атта-груп», якою опікується батько російського голови Республіки Крим, а робітнича бригада являє собою гастарбайтерів і людей, які не володіють методикою ремонту
Гульнара Бекірова
‒ Ситуація з Хан Сараєм якщо не трагічна, то точно досить драматична. І це вже не моя приватна думка, про це з болем пишуть люди з Криму. Зовсім нещодавно людина, яка спостерігає за так званими реставраційними роботами, причому фахівець, надіслав мені листа. З метою безпеки я не можу називати його ім'я. Так ось, він пише про те, що так звані реставраційні роботи в Ханському палаці навіть не належать до розряду ремонтних. Йому відомо, що підрядником цих робіт виступає будівельна компанія «Атта-груп», якою опікується батько російського голови Республіки Крим, а робітнича бригада являє собою гастарбайтерів і людей, які не володіють методикою ремонту. Про науковий підхід не йдеться. Унікальні розписи 1740 року, стверджує ця людина, вже зруйновані. За його словами, після такого ремонту мінарет може впасти, стеля в залі Дивану 16-го століття валиться й тече, а роботи відбійним молотком викликали тріщини в усіх будівлях палацу. Мені здається, що йде банальна крадіжка бюджетних коштів на цій непрофесійній реставрації.
​Виконавчий директор Українського національного комітету Міжнародної ради з питань пам'яток і визначних місць Олена Сердюк наполягає, що стан Ханського палацу мають вивчити міжнародні експерти.

‒ Перш за все Бахчисарайський заповідник ‒ це не просто пам'ятка, а один із символів кримськотатарського народу з особливим статусом. Він занесений до попереднього списку всесвітньої спадщини, і в Крим однозначно має бути спрямована міжнародна моніторингова місія, особливо після таких новин. Росія, на жаль, завжди глуха, коли йдеться про кримські пам'ятки. Це стосується всієї архітектури та археології, але Ханський палац, звичайно, особливий об'єкт в цьому сенсі. Так поводитися з ним ‒ пряме порушення. Ще в 2013 році будівля не була в аварійному стані, проте будь-яка пам'ятка час від часу потребує реставрації. Так чи інакше для правильного судження об'єкт необхідно бачити.

https://ua.krymr.com/a/28847181.html


Related posts:

 Крым вернулся на отметку 1959 года.
— У меня на этой проклятой войне двух мужей убили… — А у меня четырёх…
Новости Крымнаша. Выпуск #692 | КРЫМские оккупанты-пропагандисты  врали и раньше.
стремительной деградации КРЫМа в «родной говени»
Власти Севастополя подали около 300 исков для освобождения земли под центр яхтенного туризма.
В Севастополе пойдут под снос около десятка домов, гостиница и бар - список.
“Лагерная пыль”-эти слова вызывают у лаптей — эротический экстаз!